Trzon zespołu konsultacyjnego stanowią:
- prof. dr hab. n. med. Sławomir Snela - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu,
profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Dzieci i Dorosłych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, konsultant wojewódzki w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla woj. podkarpackiego, wykładowca i instruktor szkoleń z zakresu leczenia pacjentów z zaburzeniami neurorozwojowymi w Polsce i za granicą - dr n. k.fiz. Anna Gogola - fizjoterapeuta dziecięcy,
adiunkt w Zakładzie Fizjoterapii Wieku Rozwojowego, AWF Katowice, diagnosta i terapeuta neurorozwojowy z wieloletnim stażem pracy, instruktor specjalistycznych kursów z zakresu diagnozy oraz terapii neurorozwojowej dla fizjoterapeutów i lekarzy w kraju i za granicą, współtwórca metody DENEMS. - i ja - neurochirurg.
W takim zespole możemy rozważyć i zaproponować różne sposoby poprawy stanu dziecka, począwszy od nieinwazyjnych metod opartych na rehabilitacji aż po skomplikowane operacje ortopedyczne lub neurochirurgiczne, ustalając od razu priorytety i w razie potrzeby kolejność operacji.
Tradycyjnie podczas konsultacji jest też obecny ortotyk, który w razie potrzeby pomoże w dobraniu ortez.
Obecnie takie konsultacje odbywają się co około 3 miesiące w Centrum Medycznym mikroSmoki (dawniej Giganci z Manhattanu).
Dodatkowe informacje można też znaleźć na stronach Fundacji Denems